A Lugánói tanulmány a népességcsökkentéshez ad stratégiai tanácsokat. Ma ez látszik megvalósulni:
„A modern népességcsökkentési stratégiának olcsónak kell lennie, bár nem teljesen költség-mentesnek. Nem igényelhet speciális eszközt és gyakorlatilag emberi munkát sem. Az “áldozatok” kiválasztását senki nem végezheti, kizárólag csak az áldozatok maguk. Ők fogják magukat kiválasztani az inkompetencia, alkalmatlanság, a nyomor, tudatlanság, lustaság, bűnözés és hasonló kritériumok alapján, egyszóval a “vesztesség” alapján.
A “megelőző” népességszabályozás középpontjában a születés megelőzése lesz, ez legyen látható, és legyen része a normális politikának; ugyanakkor a “gyógyító” stratégia azokkal foglalkozik, akik már megszülettek, de nem szabad annak látszania, hogy e mögött bármiféle ügynökség van. Ebben a forgatókönyvben nincsenek átkozható végrehajtók. Az egyetlen út, amely a legnagyobb jólétet nyújtja a legtöbb embernek, az a kapitalizmus megőrzése az emberek számának csökkentése mellet.
A leghalálosabb betegségek leginkább a régi-új csoportban találhatók. A tuberkulózis, amely régóta ismert, gyorsan fejleszt halálos, többszörösen gyógyszer-rezisztens törzseket. 1995-ben világszerte hárommillió embert ölt meg. A halálozási potenciálja és a kívánatos célcsoportja felettébb ígéretes népességcsökkentő eszközzé teszi a jövőre nézve.
A hódítás, háború, éhínség és járvány időtlen idők óta arra szolgált, hogy megnyesse az emberi fajt, és ezek semmit sem veszítettek fontosságukból mind a mai napig. Megpróbáltuk bemutatni, hogyan adaptálhatók napjaink körülményeire.”-írja a tanulmány.
https://olevendula.blogspot.com/2012/02/susan-georgea-luganoi-tanulmany.html